Informujemy, że w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików.
Wyszukiwarka

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
O projekcie badawczym

Badanie losów zawodowych absolwentów ma w Europie dość długą tradycję. Pionierami tych działań były takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Włochy. W Polsce badania kariery i losów zawodowych absolwentów były prowadzone do tej pory przez uczelnie fakultatywnie. Żadna bowiem jednostka nie miała obowiązku prowadzenia monitoringu tego typu. Wszystko zmieniło się wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, które miało miejsce w 4 lutego 2011r. Od tego momentu prowadzenie badań z zakresu identyfikacji losów zawodowych absolwentów stało się obowiązkiem każdej uczelni wyższej.

 

Analiza ścieżki zawodowej absolwentów to jedno z działań prowadzonych w zakresie poprawy i ciągłego podnoszenia jakości kształcenia na uczelniach. Dzięki zebranym w trakcie badań informacjom możliwe jest dostosowanie programów kształcenia do wymogów rynku pracy, który jest ostatecznym weryfikatorem oferty edukacyjnej. Ponadto badanie losów absolwentów prowadzone jest równolegle z badaniami opinii w grupie pracodawców. Te ostanie dotyczą sylwetek absolwentów uczelni wyższych w oczach oferentów miejsc pracy. Dzięki porównaniu dwóch stanowisk- pracodawców i absolwentów- możliwe jest pełne spojrzenie na rynek pracy, jego wymagania i proces kształcenia na poziomie wyższym.

Badania kariery zawodowej absolwentów dostarczają władzom przesłanki, dzięki którym możliwe jest urealnienie i uatrakcyjnienie programów kształcenia, tak, aby były w pełni dostosowane do zmieniających się warunków na rynku pracy. Również Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej wykazując szczególną dbałość o zapewnienie odpowiednich standardów kształcenie pragnie dołożyć wszelkich starań, aby produkt rynkowy, jakim jest wykształcenie na poziomie wyższym, był jak najwyżej oceniany zarówno przez absolwentów jak i pracodawców.

Kontakt
Strona główna
Akademickie Biuro Karier
Wyższa Szkoła Biznesu
w Dąbrowie Górniczej


ul. Cieplaka 1c
41-300 Dąbrowa Górnicza

tel./ fax: 32 295-93-15
e-mail: abk@wsb.edu.pl
O projekcie badawczym
O systemie
Deklaracje udziału
Doradztwo zawodowe
Ankieta
Forum
Kontakt
Informatorium absolwenckie
Panel logowania
Absolwent PracodawcaOgłoszenia pracodawców
Najnowsze tematy na forum
Badania losów absolwentów
Shoutbox


Shoutbox dostępny dla zalogowanych
Linki